Program ERASMUS+ EVS.

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole kontynuowany jest program ERASMUS+ EVS. Od października w szkole działają wolontariusze z Francji: Pauline Gerault i Florian Fontaine. Dzięki nim nasi uczniowie mają okazję na co dzień spotykać się z inną kulturą i tradycją i mają okazję komunikacji w języku obcym. Nasi wolontariusze uczestniczą w zajęciach innowacji ,,Z językiem francuskim poznaję świat” w klasie IV f. Ponadto biorą udział w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, z języka francuskiego i niemieckiego w gimnazjum. Regularnie uczestniczą w zajęciach animacji czasu wolnego w świetlicy szkolnej oraz w wyjazdach koła turystycznego. Pomagają w realizacji zajęć teatralnych w kl. III b. Odwiedzają każdą klasę na godzinie wychowawczej prezentując swój kraj, jego tradycję i zwyczaje. W gimnazjum natomiast zapoznawali starszych uczniów z zasadami funkcjonowania projektu i możliwościami, jakie on daje młodym ludziom. W ramach promocji projektu wolontariusze byli również w Zespole Szkół w Żychlinie i w Stowarzyszeniu Razem z [prezentacją multimedialną dotyczącą projektu, a także ich kraju. Jeden z wolontariuszy opracował quiz interkulturowy francusko-polski w wersji on-line, rozpowszechnił go wśród uczniów, ale także wysłał do Alliance Francaise i do Ambasady Francuskiej w Polsce.

Z inicjatywy wolontariuszy odbyło się w szkole Święto Naleśnika, które mamy nadzieję, na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych. Dzięki naszym wolontariuszom uczniowie kl. IV f nawiązali korespondencję z Domem Starców w Alzacji. Na pożegnanie w ostatnim tygodniu czerwca przewidziany jest Wieczorek Francuski zatytułowany: ,,Z wizytą u francuskich przyjaciół”.