Premiera filmu

18 maja odbyła się długo oczekiwana premiera filmu "Następcy", realizowana na podstawie filmu Disney'a o tym samym tytule. Uczniowie klasy VI B wraz z panem Dariuszem Mielnickim przez 2 lata pracowali nad realizacją filmu, który w efekcie trwa 90 minut, a zdjęcia do niego były kręcone w wielu miejscach naszego miasta Konina oraz oczywiście w samej Szkole Podstawowej nr 1. Podczas projekcji uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzeć film, nad którym tyle czasu pracowali. W ubiegłym roku szkolnym przy pracy nad filmem pomagały również wolontariuszki z Francji: Yse i Chloe. Premiera zakończyła się galą wręczenia młodym aktorom pamiątkowych "Gwiazd" oraz słodkości. W filmie w roli statystów udział wzięli również uczniowie z klas: VI A, B i C oraz uczennica z I C, którzy zostali prócz słodkości nagrodzeni dyplomem.

Następcy