Podziękowania za wsparcie edukacji w Ghanie

Przez cały miesiąc maj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji organizowanej przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie dotyczącej pomocy edukacyjnej dzieciom w Afryce. Celem tej akcji było wsparcie szkół w Ghanie, kraju w Afryce Zachodniej. To kraj wielu kontrastów, w tym ekonomicznych, także biedy. Działania nasze nakierowane były na pomoc dzieciom i młodzieży. Wspieraliśmy ich edukację i rozwój między innymi poprzez przekazanie potrzebnych do nauki środków dydaktycznych. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zbierał środki dydaktyczne we wszystkich klasach. Zebrano:
10 gier,15 zestawów geometrycznych, 87 ołówków, 3 bibuły, 14 pędzelków, 16 gumek, 10 temperówek, 3 kleje, 96 długopisów, 3 taśmy klejące, 3 teczki, 2 książeczki, 3 piórniki, 2 lalki, miś, 4 zeszyty do nut, 159 zeszytów, 24 bloki rysunkowe, 26 notatników, 28 opakowań kredek, 13 opakowań flamastrów, 4 opakowania farb, 12 opakowań plasteliny, 2 zestawy patyczków do liczenia. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami okazali dobre serce dzieciom w Ghanie. Wszystkie pomoce edukacyjne zostały dostarczone przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego z uczennicą klasy IV f Julką do Centrum Doskonalenia Nauczycieli w dniu 7.06.2018.