Podsumowanie konkursu literackiego

28 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole XIII Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,Andersen i Przyjaciele" dla klas III. Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości baśniopisarzy, poznanie wybranych baśni: Hansa Christiana Andersena, Charlesa Perraulta, braci Grimm oraz rozbudzanie motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieł sztuki. W zmaganiach literackich wzięły udział dzieci z czterech Szkół Podstawowych nr 1,3,9,15. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o życiu H. Ch. Andersena, znali najważniejsze daty i fakty z okresu jego dzieciństwa. Wspaniale zaprezentowali hasła popularyzujące książki. Komisja Konkursowa przyznała: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9, II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3, III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15, IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, upominki i dyplomy. Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek.