Pierwsza pomoc przedmedyczna w III B

Dnia 12.06.2017 r. uczniowie klasy III B wraz z wych. p. Agnieszką Pawelczyk wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanej przez ratowniczki z Młodzieżowej Grupy Ratowniczej „OKOŃ” z III LO w Koninie. Celem pokazu było uświadomienie dzieciom, jak bezcenna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia. Często właśnie taka pomoc ratuje życie poszkodowanym. W ramach wizyty ratowniczek, zostały wyjaśnione i zaprezentowane zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, m. in. w przypadku osoby nieprzytomnej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czy udaru słonecznego. Uczniowie klasy III b, z ciekawością i zainteresowaniem obejrzeli pokaz, a następnie pod czujnym okiem ratowniczek z III LO, samodzielnie na fantomie ćwiczyli umiejętności praktyczne w tym zakresie. Szczególne podziękowania składamy p.Magdalenie Wasickiej za zorganizowanie dzisiejszego spotkania.