Olimpiada - Niska emisja

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w Olimpiadzie wiedzy na temat: „Niska emisja w Aglomeracji Konińskiej”. Olimpiada skierowana była dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z terenu powiatu konińskiego i miasta Konina. Organizatorem olimpiady było Starostwo Powiatowe w Koninie. Celem olimpiady było zapoznanie uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza w regionie, podniesienie świadomości uczniów na temat niskiej emisji oraz odnawialnych źródeł energii, inspirowanie do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska. W pierwszym etapie Olimpiady uczniowie rozwiązywali test pisemny z wiedzy o niskiej emisji (wcześniej na lekcjach przyrody uczniowie zapoznali się z zagadnieniami rozwiązywanymi na teście). Uczeń klasy 6b Piotr Kras uzyskał najwięcej punktów i zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady, w którym należało wykonać plakat o treści zachęcającej do ochrony powietrza, odnawialnych źródeł energii. 14 listopada w Starostwie Powiatowym w Koninie odbył się finał Olimpiady –uczeń Piotr Kras zdobył 2 miejsce. Nagrodą dla ucznia był aparat fotograficzny oraz materiały promocyjne, dla szkoły nagrodą była Stacja pogodowa. Gratulacje dla ucznia.