Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Również od tego dnia w Naszej szkole pojawiła się "Biblioteka na kółkach". Pani Magdalena Czapska, nauczyciel-bibliotekarz odwiedza młodszych czytelników i wypożycza książki. Uczniowie klas IV - VIII mogą korzystać z zasobów biblioteki podczas przerw.
Biblioteka ogłasza konkurs " HUMANISTA ROKU". Będzie to cykliczna impreza. Co miesiąc pojawią się nowe pytania. Osoby, które dostarczą do biblioteki odpowiedzi do końca każdego miesiąca i będą systematycznie uczestniczyły mogą uzyskać tytuł Szkolnego Humanisty Roku.
Konkurs będzie trwał od października do maja. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu.
ETAPY KONKURSU
• I etap – październik – konkurs frazeologiczny „Mieć w małym palcu”,
• II etap – listopad – konkurs „Najważniejsze postaci w historii świata”,
• III etap – grudzień – konkurs „Przysłowie prawdę ci powie”,
• IV etap – styczeń – konkurs ze słownikiem ortograficznym,
• V etap – luty – konkurs literacki,
• VI etap – marzec – konkurs ze znajomości literatury polskiej „Czy znasz ten cytat?”,
• VII etap – kwiecień – krzyżówki językowe,
• VIII etap – maj – konkurs humanistyczny „Czy znasz lektury?”