NAGRODA W KONKURSIE GWAROWYM GODEJ PO NASZYMU

Dnia 20 kwietnia 2017 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Gwarowy Godej po naszymu, organizowany przez SP nr 15 w Koninie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: klasy III e w składzie Kornelia G., Mateusz D. i Weronika K. przygotowywane przez panią Monikę Wojciechowską  oraz drużyna klas VI w składzie: Weronika  S.(kl. VI a), Małgosia R. (kl. VI a) i Julka J. (kl. VI c) przygotowywane przez panią Katarzynę Loch. Uczniowie w czasie konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością gwary wielkopolskiej, ale także musieli przygotować plakat Dziedzictwo kulinarne Wielkopolski , prezentowali scenkę w gwarze. Drużyna klas VI (Weronika, Małgosia i Julka) otrzymały Nagrodę Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Koninie za interpretację tekstu w gwarze wielkopolskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!