Mistrzowie Kodowania w Warszawie

Dnia 13 czerwca 2017 r czteroosobowa drużyna Mistrzów Kodowania z naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Na OPPM uczniowie z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i szkół podstawowych przedstawiali projekty „Młody Obywatel”, „OK Zeszyt”, „Poczytajmy”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Młodzi i media” i wiele innych.  Nasi uczniowie przez cały rok uczęszczali na pozalekcyjne zajęcia z programowania prowadzone przez p. Aldonę Tamborską  i p. Arletę Ratajewska, w czasie których tworzyli gry, animacje i projekty edukacyjne. Powstałe  na zajęciach projekty nasi Mistrzowie  pokazali  podczas OPPM.  Stanowisko  Mistrzów Kodowania  SP 1 Konin odwiedzało wielu uczniów i opiekunów z innych szkół. Podczas wizyty eksperta Małgosia, Klaudia, Gracjan i Jędrzej pokazywali projekty powstałe w Scratch'u oraz odpowiadali na pytania: Czy programowanie pomaga w nauce? Jak wykorzystać programowanie w życiu codzienny? Jak stworzyć grę, animację, projekt edukacyjny w Scratch? Uczniowie za swoje zaangażowanie w realizację projektu otrzymali dyplomy i grę edukacyjną.
Uczestnicząc w OPPM mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem z programowania, zdobyć wiedzę z wielu dziedzin oraz promować naszą szkołę i miasto Konin.