Międzynarodowa lekcja w SP 1

W dniu 11 października gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie studentów i wolontariuszy, którzy uczestniczą w programie Erasmus+ Wolontariat Europejski oraz w organizacji AIESEC. Nasza szkoła wraz z Przedszkolem nr 1 zaprosiła młodzież  z Francji i  Niemiec do prowadzenia zajęć językowych, wspierania rozwoju edukacyjnego wychowanków poprzez aktywne poznawanie kultury innych krajów i praktyczne zastosowanie języków obcych w realnych , codziennych sytuacjach , w bezpośrednim kontakcie . Europejscy studenci współuczestniczą też  w realizacji innowacji „Z językiem francuskim poznaję świat” oraz „Bądź jak Leonardo”. Projekt będzie trwał do czerwca 2017 roku.

Bardzo interesujące okazało się spotkanie dzieci  nie tylko z naszymi wolontariuszami, ale też z  młodzieżą z Pakistanu i Egiptu. Goście zaprezentowali wiele ciekawych wiadomości o kulturze swoich państw, o idei osiągnięcia pokoju w świecie poprzez działania młodych ludzi. To wydarzenie uświadomiło naszym wychowankom realną możliwość poznania Europy i świata.