Konkurs szkolny "Z poradnika młodego matematyka - Matematyczne Mikołajki"

W dniach 4 - 5 grudnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV ,,Z poradnika młodego matematyka – Matematyczne Mikołajki”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Iwona Lubińska, Arleta Ratajewska i Aldona Tamborska. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas III - VI.
Potyczki matematyczne miały ciekawą formę. Uczniowie w sześcioosobowych zespołach rozwiązywali zadania tekstowe tematycznie związane z Mikołajkami, przyklejali kolorowe bombki na choince zgodnie z obliczonym działaniem, pakowali bombki i do worków zgodnie z wynikiem otrzymanym z działań matematycznych, obliczali koszt zakupu zabawek na prezenty i mierzyli kolorowe wstążki wg podanej miary. Uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki związane z Mikołajem. Konkurs odbywał się w auli szkolnej, która na czas konkursu zamieniła się w krainę św. Mikołaja – Laponię z domem Mikołaja, choinkami i zimowymi śnieżynkami.
W konkursie stawiamy na naukę przez zabawę oraz pracę zespołową – na wynik każdej klasy pracowały sześcioosobowe drużyny.
Gratulujemy wyników i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy!