Konkurs „150 – rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego”

W tym roku przypada 150 rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w związku z czym Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zorganizował w dniu 8 grudnia 2017 Powiatowy Koniński Konkurs Historyczno – Literacko – Plastyczny „150 rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego”. Naszą szkołę reprezentowali w konkursie plastycznym: Olek Z. i Gabrysia T. z klasy 4b, w konkursie polonistycznym: Maja Ch. z klasy 6 b, Piotr K. z klasy 6 b i Piotr W. z klasy VI c, w konkursie historycznym: Gracjan A. z klasy 7c, Małgosia R. z klasy 7 a. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu na miejscu, w siedzibie MODN karykatury marszałka, konkursy polonistyczny i historyczny miały charakter testowy. Uczniowie klas II i III gimnazjum wykonywali natomiast wcześniej lapbooka na temat życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Natalia Borowiak, Katarzyna Loch, Agnieszka Pietrowska, Katarzyna Wiśniewska. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkursie.

Wyniki Powiatowego Konińskiego Konkursu Historyczno – Literacko – Plastycznego 150 rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego

KATEGORIA HISTORYCZNA – LAPBOOK

I miejsce Natalia Wojtasik  -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie – opiekun: Agnieszka Pietrowska

KATEGORIA PLASTYCZNA

I miejsce Aleksander Zając - Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie- opiekun: Natalia Borowiak

KATEGORIA JĘZYK POLSKI

II miejsce Maja Champlewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie – opiekunowie: Katarzyna Wiśniewska, Katarzyna Loch.