IV Powiatowy Konkurs Matematyczny "Z poradnika młodego matemtyka - W restauracji"

W środę – 20 listopada 2019 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV ,,Z poradnika młodego matematyka – W restauracji”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz MODN w Koninie. Potyczki matematyczne miały ciekawą formę. Uczniowie w sześcioosobowych zespołach rozwiązywali zadania tekstowe tematycznie związane z restauracją, wybierali potrawy z menu i obliczali koszt obiadu dla trzyosobowej rodziny, „serwowali” komisji pizzę zgodnie z wynikiem otrzymanym z działań matematycznych, wyniki działań porządkowali rosnąco otrzymując nazwę dania dnia oraz układali matematyczne puzzle. Uczestnicy rozwiązywali rebusy i zagadki związane z kuchnią regionalną oraz daniami podawanymi w restauracjach. Konkurs odbywał się w auli szkolnej, która na czas konkursu zamieniła się w restaurację „U Zośki”. Kucharz oraz kelnerki – uczniowie naszej szkoły - pomagali przy roznoszeniu zadań oraz częstowali uczestników cukierkami. Uczniowie rywalizowali ze sobą w miłej, przyjaznej atmosferze – bawiąc się uczyli matematyki. Rada Rodziców przy SP1 ufundowała dla uczniów i nauczycieli słodki poczęstunek.

W  konkursie stawiamy na naukę przez zabawę oraz pracę zespołową – na wynik każdej szkoły pracowały sześcioosobowe drużyny.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

Gratulujemy wyników i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy!