III miejsce w Grze Ulicznej ,,Konin dla Niepodległej”

23 maja odbyła się gra uliczna „Konin dla Niepodległej”. Był to kolejny z cyklu konkursów organizowanych w ramach 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w wielu konkurencjach sprawnościowych, wiedzowych, a także artystycznych. Start i metę wydarzenia zaplanowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Koninie, której patronują powstańcy wielkopolscy. Celem gry było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: uczniowie klasy 7 c pod opieką p. Katarzyny loch i uczniowie klasy 6 b pod opieką p. Marty Derejko. Miło nam poinformować, iż zespół z klasy 6 b, pod opieką p. M. Derejko, w składzie Kaja N., Piotr K., i Albert B. zajął III miejsce. Gratulujemy.