II Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego

W dniu 12 marca odbył się II Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego „English around the World”. W tym roku motywem przewodnim był Disneyland. Organizatorkami turnieju były nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie – Daria Janicka, Dorota Sawicka i Karolina Gościmińska. W turnieju brali udział uczniowie klas V z siedmiu konińskich szkół.

Trzyosobowe drużyny z każdej szkoły rozwiązywały zadania, które sprawdzały znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o Walcie Disneyu i jego twórczości. Zadania te miały nietypową formę. W pierwszej konkurencji uczestnicy wcielili się w Kopciuszka. Ich zadaniem było znalezienie wśród wielu dużych „fasolek” kartki ze zdaniami dotyczącymi Walta Disneya i wybranie, które zdania były prawdziwe, a które fałszywe. Kolejne zadanie zainspirowane było najsłynniejszą sceną z bajki „Zakochany kundel”. Drużyny otrzymały paczuszki z kolorowymi wstążeczkami (niczym spaghetti), do których doczepione były początki zdań i musieli dołączyć do nich odpowiednie zakończenia. Uczestnicy zawitali również na „Mad tea party” z Alicją w Krainie Czarów. Zadanie polegało na ułożeniu puzzli ze sceną z tej bajki, odczytaniu pytania i podaniu poprawnej odpowiedzi. Zadanie to wymagało sporej spostrzegawczości, gdyż należało policzyć filiżanki i podać ich poprawną ilość. Kolejnymi wyzwaniami było szukanie Nemo i Dory w sieciach rybackich oraz połączenie oryginalnych tytułów najsłynniejszych bajek Disneya z kadrami pochodzącymi z tych bajek. Na samym końcu drużyny musiały zmierzyć się z zakodowanymi imionami księżniczek Disneya i umiejscowić je na mapie Stanów Zjednoczonych. Między konkurencjami drużyny rozwiązywały rebusy, a ich hasłami były tytuły bajek Disneya. Turniej odbył się w auli szkolnej, która udekorowana była plakatami z bohaterami Disneya oraz makietami z bajki „Up”, „Finding Nemo” oraz „Lion King”, które przygotowali uczniowie klas IV, V i VI.

W turnieju liczyła się nie tylko wiedza i umiejętności językowe, ale także umiejętność pracy w grupie oraz dobra zabawa.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9

Wszystkim drużynom gratulujemy wyników !!!