I Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego ENGLISH AROUND THE WORLD - W Australii

W dniu 17 kwietnia odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego English around the World -W Australii. Organizatorkami turnieju były nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie – Daria Janicka, Marta Derejko i Karolina Gościmińska. W turnieju brali udział uczniowie klas V z sześciu konińskich szkół. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą Australii. Następnie trzyosobowe drużyny z każdej szkoły rozwiązywały zadania, które sprawdzały znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o Australii. Zadania te miały nietypową formę. Drużyny wybrały się do „Kopalni Diamentów”, aby tworzyć zdania dotyczące ciekawostek o Australii w języku angielskim, a także tworzyli aborygeńskie malowidło, kolorując kropki zgodnie z instrukcją w języku angielskim. W kolejnym zadaniu wykonywali działania matematyczne w języku angielskim oraz musieli dogonić kangura w sztafecie, w której trzeba było się wykazać szybkością i znajomością nazw związanych z żywnością. Na samym końcu drużyny musiały zmierzyć się z „Kangurem Bałaganiarzem”, który ukrył informacje o Australii w workach z najróżniejszymi przedmiotami. Drużyny rozwiązywały także rebusy, a słowa, które były hasłami zostały zaczerpnięte z australijskiego slangu. Turniej odbył się w auli szkolnej, która udekorowana była plakatami dotyczącymi Australii, które przygotowali uczniowie klas VI, flagami Australii przygotowanymi przez uczniów klas V oraz kolorowymi bumerangami, których autorami byli uczniowie klas IV. W turnieju liczyła się nie tylko wiedza i umiejętności językowe, ale także umiejętność pracy w grupie oraz dobra zabawa.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1

Wszystkim drużynom gratulujemy wyników!!!