Europejski Tydzień Kodowania 2017

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.
W naszej szkole, jak co roku uczniowie programowali na zajęciach informatyki pod opieką p. R. Chojnackiej, P. A. Tamborskiej i p. A. Ratajewskiej oraz na zajęciach pozalekcyjnych Mistrzów Kodowania. Starsi uczyli młodszych: tworzyli gry, animacje, prezentacje i kartki okolicznościowe. Rodzice mogli poczytać o programowaniu na gazetkach szkolnych.