Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Uczennice z klasy VIb Julia Kieliszewska i Helena Sypniewska oraz uczniowie z klasy VIc Szymon Karolak i Dominik Konstanciak reprezentowali naszą Szkołę w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Eliminacje zostały zorganizowane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie - Chorzniu w dniu 15 maja 2018 roku dla powiatu konińskiego ziemskiego i grodzkiego.  W zawodach udział wzięły 24 drużyny - 15 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 9 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne. Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach: TEST  Z ZAGADNIEŃ DOTYCZĄCYCH ZASAD I PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO, TEST SKRZYŻOWANIA, MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO, TOR SPRAWNOŚCIOWY, UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Wśród szkół miasta Konina w grupie szkół podstawowych nasza drużyna zajęła II miejsce.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i dyplomy, zaś opiekunowie drużyn podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów. Gratulacje!