Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy 11 lutego 2020 r., ale przez cały tydzień prowadziliśmy działania związane z bezpieczeństwem w Internecie.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Zwracaliśmy także szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Prowadzone były zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach lekcji informatyki. Uczniowie klas starszych brały udział w  konkursie na film i prezentację o Bezpiecznym Internecie. Zostały wykonane gazetki ścienne o bezpieczeństwie w sieci. W klasie VI b realizowane były zajęcia w ramach programu „Asy Internetu”- uczniowie tworzyli gry edukacyjne.