Bożonarodzeniowe przedstawienie

"Anioł Miłości" to tytuł przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez dzieci z klas: I a, III b, IV a, V b, VI b pod opieką pani Anety Piekarskiej.
   Główna myślą, którą młodzi aktorzy chcieli przekazać była ta, aby skupić się na duchowych wartościach tych świat, a nie na konsumencko - komercyjnym zabieganiu.
Anioł Miłości - widzialny posłaniec Nieba dokonywał niemalże daremny prób przekierowania zagonionych ludzi na ciepło rodziców, na które czekają wtedy dzieci, na przyjaźni, a nie wymianę usług na życzliwość, uprzejmość.
W takich tylko zachowaniach można dostrzec rodzącego się Boga.
    W niezwykły sposób podsumował występ ksiądz dr Tomasz Michalski - proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Koninie:
"Grecy dali nam mądrość,
Rzymianie - prawo,
a chrześcijanie - dobroć".
Taka właśnie była puenta przedstawienia, żebyśmy byli dla siebie dobrzy.
     Muzyczną stroną spektaklu zajął się chórek szkolny - uczniowie z klas z III b, III d, IV a, IV e, V a, V b, VI c, któremu akompaniowali nauczyciele: pan Paweł Andrzejewski i pan Donat Jaśniewicz. Solówki a altówce wykonała Lena Kurzawińska, a na pianinie Filip Pacześny.
     Jasełka oglądali uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna.