Akcja - Szkoła pamięta

Nasza szkoła włączyła się akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia z historii naszego kraju. Jesienne dni to czas zadumy, kiedy wspominamy naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju.

W ramach akcji #SzkołaPamięta uczniowie na zajęciach edukacyjnych przybliżali sobie postacie osób, które odeszły a które zasłużyły się w historii naszego kraju, przypominali sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetki patriotyczne upamiętniające osoby zasłużone dla naszego miasta i kraju m.in. gazetkę poświęconą Janowi i Bronisławie Kijakom, małżeństwu związanemu z historią naszej szkoły, brutalnie zgładzonemu przez hitlerowców w czasie II wojny światowe. Uczniowie w ramach akcji #SzkołaPamięta odwiedzili cmentarz na ulicy Kolskiej, gdzie uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności m.in. grób Zofii Urbanowskiej, ojca Maksymiliana Tarejwy, groby żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Na konińskim cmentarzu uczniowie przypomnieli sobie ich historię i uczcili pamięć o nich zapalając symboliczne  znicze pamięci, oddając hołd tym, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność- życie,  w obronie  naszego kraju. Uczniowie naszej szkoły wzięli też udział w wycieczce patriotycznej po mieście Koninie, gdzie zapalili znicze pod tablicami i pomnikami upamiętniającymi bohaterów narodowych..
Udział w akcji „Szkoła Pamięta” to wspaniała lekcja historii, patriotyzmu, wychowania rodzinnego i obywatelskiego i która pozostanie wszystkim na długo w pamięci.