100 kartek na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności, postanowiliśmy włączyć sie do projektu  pt. "100 kartek na 100 - lecie Odzyskania Niepodległości". Akcja polegała na wysyłaniu przez naszych uczniów kartek z pozdrowieniami dla uczniów z innych miast wraz z dopiskiem "I'M PROUD TO BE POLISH!" ("Jestem dumny z bycia Polakiem).
Dzięki temu uczniowie mogli się poznać i poczuć wspólnotę mimo, ze dzieli ich czasem setki kilometrów.  Udział w tej innowacji był wyjątkową lekcją geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się, gdyż, w dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Piszemy do siebie przede wszystkim maile, SMS-y czy też wiadomości na portalu społecznościowym. Ponadto, dało nam to możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłaliśmy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A także rozpropagowaliśmy w ten sposób Naszą Szkołę oraz Konin w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notkę informującą o nas oraz naszej miejscowości.