Asy Internetu

W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Wierzymy, że ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Widzimy naszą odpowiedzialność w pomaganiu dzieciom, rodzicom i nauczycielom w bezpiecznym korzystaniu z szans, jakie oferuje sieć.

Aby być w nim bezpiecznym i wykorzystać jego potencjał do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym i wirtualnym.

Uważamy, że wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła (Asertywność), Życzliwość i Odwaga. Są to również przewodnie myśli programu edukacyjnego Asy Internetu, który uczy dzieci jak eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Uczy jak być dobrymi obywatelami w internecie.

Pod każdym z haseł przewodnich kryją się interaktywne lekcje o tym jak:

• Udostępniać z głową treści i informacje o sobie
  • Nie dać się nabrać internetowym oszustom
  • Chronić swoje sekrety używając silnych haseł
  • Być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
  • Rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego

Fundacja Szkoła z Klasą  i Google chcą utrwalać te postawy od pierwszych klas szkoły podstawowej. Jesteśmy przekonani, że dają one dzieciom mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami internetu przez całe życie.