Tydzień Relacji

Od 23 do 27 października w naszej szkole zorganizowaliśmy Tydzień Relacji. Dzieci  z klasy III c losowały do kogo z klasy napiszą na kartkach kilka miłych słów. Następnie na głos odczytywały i wręczały ozdobione kartki. Był również dzień gier i zabaw, w którym dzieci grały w gry np. "Uczucia", "Gra w emocje". Wybierały również spośród wielu kart, te które najbardziej im się spodobały z wybranymi przesłaniami. Następnie wyjaśniały swój wybór i uzasadniały go. W ramach Tygodnia Relacji, uczniowie 3c w czasie zajęć wychowania fizycznego wykonywali zabawy wymagające zaufania drugiemu -"prowadzenie niewidomego" , pokonujące niechęć do dotyku np. masażyki "robimy pizze", budzące empatię i poczucie sprawstwa np. "ustępujemy miejsca w miejscach komunikacji starszym /chorym ". Uczniowie klas starszych zorganizowali dzień gier planszowych. To były dni obfitujące w wiele emocji, zacieśniających relacje między dziećmi.