Nastoletnia depresja. NIE POZWÓL DZIECKU WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA

Z inicjatywy pedagoga szkolnego nasza szkoła bierze udział w projekcie „NASTOLETNIA DEPRESJA. NIE POZWÓL DZIECKU WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA” realizowanym w ramach kampanii Forum Przeciw Depresji. Celem projektu jest przekazanie rzetelnej wiedzy i praktycznych narzędzi nauczycielom , rodzicom i nastolatkom na temat depresji. Wsparcie psychologiczno –pedagogiczne skierowane jest  w postaci następujących aktywności edukacyjnych:

1)Zdalne szkolenie i lekcja pokazowa dla nauczycieli nt. Depresji wśród dzieci i młodzieży.

2)Udział w Dniu Otwartym pt. „NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE / OFFLINE. NIE POZWÓL DZIECKU WYLOGOWAĆ SIĘ Z ŻYCIA”. Wykłady ekspertów z dziedziny psychiatrii oraz psychologii dzieci i młodzieży dedykowane dla rodziców i nauczycieli,

3)Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. W naszej szkole był  to  Dzień Pozytywnego Myślenia - lekcje wychowawcze w kl. 1-8, przygotowanie prezentacji dla uczniów.

4) Udział nauczycieli w webinarium: Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym!

5)Udostepnienie wykazu ważnych telefonów pomocy w kryzysie psychicznym ,umieszczone na stronie internetowej szkoły.

6) Realizacja kampanii społeczno-edukacyjnej "Depresja. Rozumiesz. Pomagasz", w ramach programu polityki zdrowotnej zapobiegania depresji. Edukacja w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznania choroby wśród dzieci i młodzieży.

Kampania społeczna Forum Przeciw Depresji  została objęta patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz MEN.