Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego w tym roku pod hasłem: Nasza Moc, Nasza Planeta (Our Power, Our Planet), uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie aktywnie uczestniczyli w różnorodnych akcjach ekologicznych.
Akcje ekologiczne zrealizowane z tej okazji to:
• Szkolny konkurs ekologiczny: Przeprowadzony za pomocą platformy Kahoot, konkurs sprawdził wiedzę uczniów na temat ochrony środowiska.
• Prace plastyczne: Uczniowie wykonali prace plastyczne, które przedstawiały ich wizje ekologicznej przyszłości.
• Projekty WordArt: Uczniowie stworzyli prace z wykorzystaniem platformy WordArt, które promowały hasła związane z ochroną środowiska.
Prace uczniów są prezentowane na szkolnych korytarzach. Prace wybrane w szkolnych eliminacjach będą brały udział w konkursie ekologicznym na
najlepsze prace plastyczne w MZGOK w Koninie. Rozstrzygnięcie konkursu jest przewidziane w czerwcu.
• Współpraca z Młodzieżowym Stowarzyszeniem M-LAB / Młodzi Ambasadorzy Klimatu i realizacja projektu ekologicznego GreenACT – „Działaj zielono w swojej szkole”. Uczniowie z klasy 7a: Kuba Lichański, Filip Piaskowski, Patryk Wróbel, Sergiusz Kopczyński, Gabriela Trzybińska, Aleksy Fałek, Kamila Garbaciak oraz z klasy 8b: Julia Ładecka, Weronika Batorska, Antoni Pytlak, Franciszek Białachowski, Wiktor Wyporkiewicz aktywnie uczestniczyli w projekcie wspierającym działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska. W ramach tej współpracy uczniowie przeprowadzili szereg działań edukacyjnych i praktycznych, w tym:
• Lekcje na temat rozwoju energetyki: Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w lekcjach dotyczących nowoczesnych rozwiązań energetycznych.
• Prelekcje o segregacji odpadów: Młodsi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w prelekcjach na temat prawidłowej segregacji odpadów.
• Konkurs o wiedzy ekologicznej: Zorganizowano konkurs, który sprawdził wiedzę uczniów na temat ekologii i ochrony środowiska.
• Sprzątanie okolic szkoły: Uczniowie zaangażowali się w akcję sprzątania terenów wokół szkoły, dbając o czystość i porządek.
• Wymiana odzieży używanej: Zorganizowano wymianę odzieży używanej wśród uczniów, promując ideę recyklingu i zrównoważonej konsumpcji, zorganizowano debaty okswordzkie, stworzono padlet o tematyce związanej z problemem produkcji odzieży.
Drużyna Julii Ładeckiej, Weroniki Batorskiej i Antoniego Pytlaka zajęła III miejsce w projekcie GreenAct – „Działaj zielono w swojej szkole”.
Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie i wkład w ochronę naszej planety!