Bezpieczne Wakacje w sieci 2021

Wakacje - nie trzeba wstawać rano do szkoły i jest dużo więcej czasu na buszowanie w sieci. Wtedy  dzieci  wykorzystują Internet do kontaktu ze znajomymi i bliskimi, rozwijania zainteresowań, czy szukania nowych pasji. W sieci dzieci mogą również znaleźć szkodliwe i niebezpieczne treści, które mają poważne konsekwencje dla rozwoju dziecka. Wywołują one silne negatywne emocje, zaburzają poczucie bezpieczeństwa i mogą wpływać na kształtowanie fałszywych przekonań i nieprawidłowych zachowań. Rodzicu, kiedy natrafisz w sieci na nielegalne lub szkodliwe treści, zgłoś je do działającego w NASK zespołu Dyżurnet.pl. Z zespołem można się skontaktować pisząc na adres dyzurnet@dyzurnet.pl, anonimowo za pomocą formularza na stronie dyzurnet.pl albo telefonicznie pod numerem 801 615 005.

Pedagog szkolny zachęca rodziców do lektury.

Jak dbać o prywatność w sieci – broszura

O czym Twoje dziecko powinno pamiętać w wakacje. 5 porad dla nastolatków.