Żywa Lekcja Historii "Mieszko I i Wikingowie"

17 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, mieli okazję wziąć udział w Żywej Lekcji Historii przygotowanej przez agencję artystyczną "Pan Michał". Tym razem pan Michał Rychlicki przeniósł uczniów naszej szkoły do krainy dawnych Słowian. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wyglądały grody, w których mieszkali nasi przodkowie, przybliżono im ich wierzenia i zwyczaje. Uczniowie wysłuchali opowieści o podbojach Mieszka I, uzbrojeniu Słowian i Wikingów. Brali czynny udział w zajęciach m.in. w inscenizacji ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości. To były bardzo ciekawe zajęcia, uczniowie w zabawny i humorystyczny sposób poznali historię naszych przodków.