Wycieczka do Poznania klasy 3A i 3B

28.10.2022r. uczniowie kl.3a i 3b udali się na wycieczkę do Poznania. Najpierw odwiedzili Muzeum Pyry, gdzie przewodnik z ogromną pasją opowiadał poznańską gwarą historię ziemniaka oraz przybliżył wiele ciekawostek dotyczących jego uprawy. Dużą frajdę sprawiły dzieciom warsztaty kulinarne, podczas których maluchy piekły i jadły przygotowaną przez siebie pyrkę.

Kolejną atrakcją było Muzeum Rogala, w którym dzieci usłyszały legendę o powstaniu rogali, zapoznały się z ich recepturą oraz miały okazję pomóc Rogalowemu Mistrzowi przygotować słodkości, używając tradycyjnych cukierniczych narzędzi. Na zakończenie każdy maluch otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika i mógł skosztować kawałek Rogala Świętomarcińskiego przygotowanego zgodnie z recepturą.

O godzinie 12.00 z okien muzeum dzieci mogły podziwiać słynne koziołki na wieży ratuszowej. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie szczęśliwi i zadowoleni wrócili do szkoły.