Wycieczka do Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Żychlinie

25 lutego klasy II a i II c w ramach preorientacji zawodowej wybrały się na wycieczkę do Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Żychlinie. Celem wycieczki było poznanie pracy księgarza i drukarza. Dzieci zwiedzały dwa budynki: hurtownię i drukarnię. Poznawały poszczególne etapy procesu tworzenia książek. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiły potężne maszyny i urządzenia wykorzystywane w drukarni, jak również olbrzymie magazyny, wypełnione po sufit książkami. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, wśród których oczywiście nie zabrakło książek. Chętni uczniowie mieli okazję dokonać samodzielnych zakupów wybranych albumów, kolorowanek, opowiadań czy bajek dla dzieci. Po tej wycieczce będą z pewnością będą bardziej świadomymi czytelnikami.