Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W tym roku szkolnym wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się w trzech etapach. Pierwszy etap polegał na zgłoszeniu się chętnych uczniów na kandydatów do samorządu i ustaleniu listy kandydatów do dnia 23.09.2021.

W drugim etapie zespoły klasowe dokonały wyboru 3 kandydatów poprzez głosowanie

Następnie  w ramach trzeciego etapu na godzinie wychowawczej we wtorek 28.09.2021 r. w auli odbyła się debata z udziałem wszystkich kandydatów i trzech przedstawicieli z każdej klasy ( od 4. do 8. ). W trakcie debaty kandydaci wyjaśnili, dlaczego chcą dołączyć do SU SP 1, jaką mają motywację do podjęcia działań, co chcą realnie zmienić w szkole. Po debacie nastąpiło ostateczne głosowanie przedstawicieli klas.

Oto skład Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie na rok szkolny 2021/22: przewodnicząca - Blanka Tomczyk, zastępca - Miłosz Nowak, skarbniczka - Anastazja Garstka, sekretarka – Alicja Koziarska, członkini - Katia Ziółkowska.

Opiekunowie SU SP1 :

1. Krystyna Kazimierczak