V Powiatowy Konkurs Matematyczny Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA - "W zimowej krainie"

Dnia 7 grudnia 2022 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV - Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA - "W zimowej krainie". Uczniowie z ośmiu szkół z powiatu konińskiego w sześcioosobowych zespołach rozwiązywali zadania tekstowe o treści zimowej oraz mierzyli wstążki, układali puzzle, pakowali marchewki dla bałwana i kompletowali zimowe czapki, szaliki i rękawiczki - wszystko zgodnie z obliczeniami matematycznymi. Nauka matematyki poprzez zabawę jest dla uczniów bardzo atrakcyjną metodą. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kleczewa, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 12 z Konina, III miejsce Szkoła Podstawowa z Budzisławia Kościelnego. Uczniowie za swoje zmagania otrzymali dyplomy i nagrody sponsorowane przez Urząd Miasta Konina oraz firmę ubezpieczeniową Allianz - Konin. Poczęstunek dla uczniów i opiekunów zakupiła Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!