Tydzień Ziemi

22 kwietnia odbyła się debata dla uczniów klas ósmych  na temat :"Jak korzystnie możemy wpłynąć na klimat? " z udziałem Kuby Maciejewskiego i innych Ambasadorów Klimatu z M-labu. Poruszono wiele ciekawych kwestii związanych z dbałością o naturalne środowisko.
We wtorek  26 kwietnia  na lekcjach z wychowawcą uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski warzywne , owocowe i bardzo smaczne sałatki. W tym kulinarnym działaniu unikano narzędzi z  tworzyw sztucznych a korzystano z surowców naturalnych. Smakowite przekąski podawano na tekturowych talerzykach.
W środę  27 kwietnia  na patio uzdolnieni plastycznie uczniowie pod opieką p. Pawła Andrzejewskiego i p. Ewy Ciesielczyk  zbudowali drzewo z surowców wtórnych. Wszyscy uczniowie  w tym dniu przynosili  do szkoły plastikowe  butelki ,aby mogła powstać ta kompozycja przestrzenna.
W dniach 28 i 29 kwietnia na różnych zajęciach przedmiotowych uczniowie uczestniczyli w „Spotkaniach  z przyrodą”.  Były to  lekcje w plenerze  dotyczące treści historycznych, polonistycznych, przyrodniczych i innych. Okazało się, że motywy przyrodnicze można było odnaleźć w treściach programowych różnych przedmiotów.

Tematyka poruszona w Tygodniu Ziemi pozostanie z nami na zawsze. Dbałość o jak najmniejszy ślad węglowy to zadanie dla każdego człowieka  świadomego zagrożeń ekologicznych.