#TWOJE DANE TWOJA SPRAWA#

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje dane - Twoja sprawa". Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.

W październiku 2019 odbyło się spotkanie klas 8 z przedstawicielami KMP w Koninie. Celem spotkania było poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa, ochrony danych osobowych i  cyberprzemocy.

W lutym  przygotowana została  gazetka  informująca  o głównych założeniach programu Twoje dane - Twoja sprawa i obchodach Dnia Ochrony Danych Osobowych. Przekazanie społeczności szkolnej krótkich informacji o zagrożeniach  w Internecie i zapobieganiu tym zagrożeniom za pomocą prostych przykładów i  w formie przystępnej dla wszystkich odbiorców.

W lutym również w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8  zatytułowany  "Chroń swoje dane osobowe".  Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na korytarzach naszej szkoły.

21 lutego w naszej zorganizowany był Dzień Bezpiecznego Internetu razem z Dniem Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie mieli zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci , ochronie danych osobowych, uczyli się  bezpiecznie zakładać  pocztę e-mail.

Z okazji obchodów Dnia ochrony danych osobowych przeprowadzony został konkurs  w klasach 8 z wykorzystaniem TIK pod hasłem  "Chronimy dane osobowe". Najlepsza praca została wykorzystana podczas prowadzenia zajęć dotyczących ochrony danych osobowych.

W marcu odbyło się spotkanie uczniów klas 6 z przedstawicielami Policji . Tematem prelekcji były cyberzagrożenia, ochrona danych osobowych i odpowiedzialność karna uczniów.

W ramach ochrony danych osobowych  przeszkolona została rada pedagogiczna naszej szkoły  oraz rodzice naszych uczniów. Celem szkolenia  było przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących RODO. Szkolenie przeprowadzono w formie zdalnej.

12 maja podczas lekcji wychowawczej zostały przekazane uczniom klas 1- 8 informacje dotyczące RODO.  Lekcja przebiegła pod hasłem "RODO w pigułce".  Dodatkowo  w klasach 4-8   nauczyciele przeprowadzili Quiz dotyczący  wiadomości zawartych w treści zajęć.

W naszej placówce przeprowadzono szereg zajęć o tematyce ochrony danych osobowych przez cały okres trwania projektu. Lekcje takie prowadziło wielu nauczycieli na różnych poziomach nauczania.