Szkolny Tydzień Zdrowia

W dniach 07-14.04.2021r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Tydzień Zdrowia pod hasłem „Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof”. Nasza szkoła od lat prowadzi działalność profilaktyczną promującą zdrowy styl życia. Z powodzeniem realizowane są różne programy edukacyjne i jednym z priorytetowych działań jest organizacja Dnia Zdrowia.

W tym roku w ramach działań promujących zdrowie klasy 1-3 wykonywały zdrowe kanapki ze zdrowych, pysznych produktów, rysunek na temat „Zdrowego stylu życia”, oglądały prezentacje multimedialne dotyczące zdrowego stylu życia i rozmawiały na ten temat.

Klasy 4- 6 wykonywały sałatki, a klasy 7- 8 zdrowe przekąski oraz pracę plastyczną na temat „Bieg po zdrowie”, jak również przeprowadziły pogadanki na temat powszechnej opieki medycznej, ratowania życia, bezpiecznych szpitali w czasie katastrof z akcentem na obecną sytuację epidemiczną w kraju oraz mogły zapoznać się z bogatą literaturą dotyczącą zdrowego stylu życia .

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, jednocześnie ucząc się odpowiedzialności za własne zdrowie.

Życzymy zdrowia

Organizatorzy akcji: Agnieszka Pawelczyk, Iwona Michalska