Święto Szkoły "Jesteśmy razem"

Urbanowska ambasadorką dzieci

Bardzo lubiła dzieci i choć nie miała własnych, to jednak sprawy najmłodszych leżały naszej patronce na sercu. W artykułach, które pisywała do „Przeglądu Pedagogicznego” domagała się należnego miejsca literaturze dziecięcej, którą w ubiegłym stuleciu traktowano jako niższy stopień pisarstwa. Proponowała, by nauczanie dzieci przebiegało nowocześniej poprzez rozwijanie wyobraźni, stąd pomysł na „Gucia zaczarowanego” i wiele opowiastek przyrodniczych bliskich dziecku.

Dziś byłaby z nas dumna. Niestrudzenie przygotowywaliśmy wspólne świętowanie, które jest najbardziej odlotowe z dotychczasowych. Będziemy popisywać się talentami: śpiewać, grać, tańczyć; łamać głowę; bawić się, zaglądając do domowych szkół; podziwiać sztukę malarską i słowną, odwiedzając galerię twórczości naszych uczniów.

bilet wstepu