Święto Odzyskania Niepodległości

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole uczniowie biorą udział w zdalnych zajęciach z wychowawcą. Na godzinach wychowawczych zastanawiają się nad znaczeniem słowa „niepodległość”, poznają animowaną historię Polski, najważniejsze wydarzenia, które zbliżyły nasz naród do osiągnięcia niepodległości. Uczniowie szukają sposobów, jak uczcić ten dzień z szacunkiem dla dokonań minionych pokoleń, ale też z humorem i z radością. Dzieci klas młodszych przygotowują kotyliony i wstążki biało-czerwone. Uczniowie klas 6 i 7 na lekcjach informatyki tworzą prezentacje o "Niepodległości". Wszyscy uczniowie są zaproszeni do zaśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11. Wszystkich zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy historycznej o naszym kraju i zbadania dziejów własnej rodziny.