Sukces uczniów naszej szkoły

Gratulacje dla Julii Ładeckiej i Patryka Lipińskiego z klasy 7 b, którzy dostali się do FINAŁU  7 edycji Europejskiego Quizu Finansowego.

EQF to projekt edukacyjny, który został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową w 2017 r. i który odbywa się co roku równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Celem krajowej edycji jest wyłonienie polskiej reprezentacji, która w rozgrywkach europejskich zmierzy się z kilkudziesięcioma zespołami z Europy.

Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy o charakterze edukacyjnym, którego celem jest

• Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce.
  • Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.
  • Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy.
  • Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej
  • Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.