Spotkanie z przedstawicielami Rady Miasta Seniorów

W dniu 23 stycznia 2020 r. w czytelni odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami Rady Miasta Seniorów.
Miało ono na celu nie tylko uświadomienie uczniom wizerunku seniora jako człowieka aktywnego, interesującego się życiem lokalnej społeczności, rozwijającego swoje pasje i zainteresowania, ale także integrację ludzi młodych z ludźmi starszymi.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Brał w nim również udział były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie – pan Bogumił Świderski, który podzielił się z uczniami ciekawymi informacjami dotyczącymi historii naszej placówki.
Uczeń klasy VIII c- Piotr Wawrzyniak, przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta, wygłosił prelekcję na temat ekologii.
Miło nam było gościć seniorów w murach najstarszej szkoły podstawowej w Koninie.
Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się częściej.