Porozumienie o współpracy

W dniu 21 lutego 2023r. zostało podpisane porozumienie o współpracy zawarte dnia 8 lutego 2023 roku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, a UNIQA TU S.A. Przedstawicielstwo Generalne w Koninie, Komendą Miejską Policji w Koninie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Koninie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie.

Przedmiotem współpracy jest wspólna realizacja zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności w kwestii bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych w odniesieniu do społeczności szkolnej, w szczególności: poznawanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń i minimalizowania ich, kształtowanie postawy poczucia odpowiedzialności za własne czyny; przygotowanie do ról społecznych: poznanie zawodów i służb oraz wymagań stawianych do ich wykonywania, poszerzanie wiedzy o historii miasta, lokalnych związkach i działaczach; propagowanie wiedzy dotyczącej ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych wśród uczniów, rodziców, pracowników; udział w ważnych wydarzeniach i uroczystościach organizowanych przez strony porozumienia.

Zawarte porozumienie ze na pewno przyczyni się w dużym stopniu do realizacji celów naszej szkoły związanych z bezpieczeństwem i edukacją.