Podsumowanie innowacji "Nasze pięć minut"

18 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie odbyła się prezentacja innowacji edukacyjnych pt. "Nasze 5 minut". Pokazano zaledwie kilka efektów pracy dydaktycznej pięciu różnych programów, wystąpiło około stu uczniów z pięciu klas z drugiego etapu edukacyjnego. Wydarzenie przygotowało sześcioro nauczycieli, którzy chcą zmienić myślenie o systemie szkolnym z wrażliwością na potrzeby dzieci. Był taniec, śmiech i zabawa, utwory instrumentalne i wokalne, scenki językowe, prace plastyczne i nowoczesne roboty. Autorami innowacji są; p. Arleta Ratajewska- "Młody programista"; p. Magdalena Ogły-" Z językiem francuskim poznaję świat", p. Krystyna Kazimierczak- "Bądź jak Leonardo" ; p. Katarzyna Steczyńska- " Bliżej Niemiec"; p. Ewa Ciesielczyk i Paweł Andrzejewski "Muzyka i sztuka". W projekcie brali udział wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności p. Susanne Schachner i p.Sasza Belin. Konińska "Jedynka" daje szansę na rozwijanie umiejętności uczniów w różnych obszarach życia, kultury i techniki na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, nie tylko na tych, które zaprezentowały się dziś. Szkoła ma szeroką ofertę zajęć i otacza uczniów szczególną opieką pedagogiczną.