Nagrody w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Śladami Rocznic Historycznych –Bitwa Warszawska 1920”

Nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920”. Konkurs ten zrealizowany był w ramach projektu edukacyjnego pod tym samym tytułem, którego celem było upamiętnienie wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla historii Polski, tj. Roku Bitwy Warszawskiej. Patronat Narodowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat honorowy nad projektem sprawowali: Wojewoda Wielkopolski Pan Łukasz Mikołajczyk; Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. Organizatorami Konkursu byli: radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman, Urząd Miasta Konina, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie.

Cieszymy się bardzo, z nagród i wyróżnień naszych uczniów i nauczycieli. Oto nasze osiągnięcia:
II miejsce dla ucznia klasy 5 d/s Oktawiana Kozłowskiego (kategoria komiks);
wyróżnienie dla ucznia klasy 5 a Maksymiliana Rosińskiego (kategoria praca literacka);
II miejsce dla pani Katarzyny Loch (kategoria scenariusz zajęć).
Gratulujemy!