Konkurs ,,Przysłowie prawdę Ci powie”

W dniu 15 marca 2017 r. odbył się etap szkolny konkursu dla klas III pod hasłem ,,Przysłowie prawdę Ci powie”. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na obecność przysłów w naszym życiu, rozbudzenie zainteresowania nimi, wskazanie możliwości oraz źródeł ich poznania. Uczniowie przygotowując się do zadań konkursowych wertowali biblioteczne słowniki, księgi, spisywali przysłowia znane domownikom czy też sporządzali komputerowe wydruki powiedzeń  i sentencji znalezionych w Internecie. Komisja wyłoniła troje dzieci ( Jakub Kucal – kl. III a, Zuzanna Ziemniarska – kl. III d, Dominik Nowacki – kl. III e), które reprezentowały naszą szkołę 30 marca w II Międzyszkolnym Konkursie ,, Przysłowie prawdę Ci powie” w Szkole Podstawowej nr 12 w Koninie. Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy III e - Dominik Nowacki.