Konferencja Młodych Ambasadorów Klimatu

Spotkanie konsultacyjne dla szkół podstawowych – interwencja klimatyczna i mechanizmy partycypacji

Spotkanie odbyło się w środę (29.03) w godzinach 9:00 – 12:00 w Domu Kultury Oskard i przeznaczone było dla szkół podstawowych. W konsultacjach udział wzięło czterech uczniów naszej szkoły, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Podczas konsultacji uczestnicy mieli okazję bliżej poznać działania podejmowane przez Młodych Ambasadorów Klimatu (MAK) oraz przedstawić swoje pomysły i sugestie dotyczące działań  klimatycznych. W tym samym czasie odbyły się dwa równoległe spotkania. Jedno dotyczyło interwencji klimatycznych, natomiast drugie skupiało się na formach partycypacji. Spotkania z MAK są okazją do integracji i partycypacji, a także inspiracją do działań  na rzecz środowiska naturalnego.

Młodzi Ambasadorzy Klimatu (MAK) to projekt, który ma na celu zwiększenie aktywnego udziału młodzieży w kształtowaniu lokalnej polityki klimatycznej. Jest realizowany we współpracy z samorządem Miasta Konina oraz Radą Hrabstwa Agder w Norwegii.
W realizacji projektu ściśle uczestniczy Młodzieżowa Rada Miasta Konina.