Festyn Rodzinny "Najlepiej razem"

Po raz kolejny najstarsza szkoła w mieście gościła konińskich mieszkańców. Społeczność SP1 przy ulicy Kolskiej przygotowała lokalne spotkanie pod hasłem „Najlepiej razem”. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się barwnym korowodem i wejściem na boisko szkolne. Uczestnicy oglądali występy wokalne, muzyczne i artystyczne uczniów, częstowali się swojskim jadłem, francuskimi wypiekami, ciasteczkami i innymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Można było wziąć udział w konkursach: plastycznym "Herb rodziny-najlepiej razem", na najbardziej liczną rodzinę, która przybędzie na nasz festyn, uczestniczyć w rodzinnych kalamburach i sportowych potyczkach. Saloniki piękności oferowały makijaże i nowe fryzury. Plenerowa kawiarenka dawała możliwość degustacji deserów. Natomiast OSP „Starówka” przygotowała pokaz strażacki, a Foto „Klatka” z zestawem zdjęciowych rekwizytów pozwoliła na utrwalenie wrażeń .

Festyn został zorganizowany przez całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, którą stanowią uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Jak zawsze panowała miła i rodzinna atmosfera.