Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 17 – 23 października 2016 r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie klas II – VI na zajęciach komputerowych programowali w Scratchu. Młodsi uczniowie poznawali środowisko Scratch i tworzyli pierwsze animacje duszków. Starsi uczniowie, uczęszczający na zajęcia dodatkowe z programowania, uczyli kolegów, w jaki sposób stworzyć grę zręcznościową, logiczną czy platformową. Odbyły się również warsztaty programowania w Scratch dla nauczycieli prowadzone przez p. Arletę Ratajewską.
Mistrzowie Kodowania

Nasza szkoła przystąpiła do pilotażowego wdrażania programowania w edukacji formalnej, dlatego od września  realizowana innowacja pedagogiczna „Młody programista”.  Elementy programowania wprowadzane są na zajęciach komputerowych w klasach III – VI. Innowacja jest również realizowana na zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia prowadzone są w pięciu grupach dwudziestoosobowych dla chętnych dzieci z klas II – VI. Zajęcia prowadzą: p. Arleta Ratajewska i p. Aldona  Tamborska.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a efektem ich pracy są ciekawe animacje, gry, projekty edukacyjne. Uczniowie dzięki programowaniu rozwijają logiczne myślenie, kreatywność a także umiejętność współpracy w grupie.