Drzwi Otwarte w SP1

W dniu 8.06.2022 w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty” dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Pani dyrektor Renata Chojnacka i przewodnicząca Rady Rodziców wskazały atuty szkoły. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem pt.:”Muzyka i taniec” na auli. Wystąpili uczniowie klas pierwszych w rytmicznych układach tanecznych. Zaśpiewała Lidka Witkowska z klasy 4b i Antek Pytlak z klasy 5b, którzy są laureatami ogólnopolskich konkursów piosenki. Malwina Nowak i Marta Gęsicka zatańczyły do utworu „Bahama mama” zespołu  Boney M , reklamując zajęcia edukacyjne, o których marzą nastolatki, czyli zajęcia tańca. Utwór Adele ”Make You Feel My Lowe” wykonał zespół muzyczny w składzie: Martyna Banaszak -wokal; Zofia Malesza-pianino; Jagoda Roszak- wiolonczela; Agata Karwacka- drugie skrzypce; Hanna Pacześna – pierwsze skrzypce. W tej piosence słowa:” Mogłaby Cię uszczęśliwić, spełnić twoje marzenia”- mogą być skierowane do każdego ucznia, rodzica związanego z naszą szkołą. To miejsce przy ulicy Kolskiej może pomóc spełniać marzenia, może być pierwszym krokiem do ich realizacji. Wielu naszych absolwentów zaczyna spełniać swoje plany życiowe, rozpoczynając edukację w SP1. O tym , dlaczego warto chodzić do najstarszej konińskiej podstawówki mówili też sami uczniowie.

Kwartet perkusyjny w składzie : Hanna Cieślak- bęben, Dominik Niewęgłowski- talerze, wolontariuszka z Niemiec -Debora Faber-werble; nauczyciel muzyki p. Paweł Andrzejewski- kwart quad - zagrał kadencję uliczną „Busses Awey”  Tima Pipera. Ten krótki  koncert  metaforycznie otworzył drzwi naszej szkoły.

Występy zgromadziły liczne grono entuzjastów naszej „Jedynki”, którzy mogli też obejrzeć wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p .Ewy Ciesielczyk i p. Natalii Borowiak.

Później rodzice wraz z podopiecznymi zobaczyli sale lekcyjne i gimnastyczną, dzieci i dorośli mogli zaprogramować własną grę, pobawić się robotami, w jednym z gabinetów terapeutycznych można było skorzystać z bezpłatnej diagnozy logopedycznej.

Warto wybrać naszą szkołę dla swojego dziecka, bo ma bogatą ofertę zajęć dodatkowych, dobrą lokalizację i przyjazną atmosferę. Tutaj dbamy o każde dziecko, jak o swoje własne.

Występy zgromadziły liczne grono entuzjastów naszej „Jedynki”, którzy mogli też obejrzeć wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p. Ewy Ciesielczyk i p. Natalii Borowiak.